SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fiskbestick 3398142
*
nr 339 8142
Fiskbestick
6+6,pläter, England
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 14:59:09
1
600 kr
30/11 15:17:39
2
400 kr
30/11 15:17:56
2
500 kr
30/11 18:21:56
3
600 kr
30/11 18:22:38
3
650 kr
1/12 11:02:53
1
ledande budet*
6/12 09:03:34
4
850 kr
6/12 09:06:49
4
1.000 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa fiskbestick nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Fiskbestick
nr 339 8142
Fiskbestick
6+6,pläter, England
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 14:59:09 | 1 | 600 kr |
30/11 15:17:39 | 2 | 400 kr |
30/11 15:17:56 | 2 | 500 kr |
30/11 18:21:56 | 3 | 600 kr |
30/11 18:22:38 | 3 | 650 kr |
1/12 11:02:53 | 1 | ledande budet* |
6/12 09:03:34 | 4 | 850 kr |
6/12 09:06:49 | 4 | 1.000 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa fiskbestick nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41